Ekonomi

MetaMask, kullanıcıları airdrop hakkındaki söylentiler konusunda uyarıyor

Investing.com – Özellikle son günlerde tahkim Airdroptan sonra, bir sonraki büyük airdrop için kripto toplulukları arasında çokça paylaşım oldu. Bunlardan en bilineni Web3 cüzdan sağlayıcısıdır. Meta Maskehakkında.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) şubesinin en bilinen cüzdan sağlayıcılarından biri olan MetaMask’ın MASK adlı token’ını airdrop yapacağına dair söylentiler bir hayli arttı. Bu konu hakkında açıklama yapmak zorunda kalan MetaMask geliştiricileri, kullanıcılara bir uyarı yayınladı.

MetaMask uygulamasını geliştiren ConsenSys CEO’su Joe Lubin ile bu ayın başlarında ETHDenver’da yaptığı röportajın ardından MASK airdrop’uyla ilgili paylaşımlar artmaya başladı. Bu dönemde bu gelişmeden yararlanmak isteyen kötü niyetli kişiler vakit kaybetmeden devreye girdi.

Geliştiriciler dolandırıcılara karşı uyardı

aynı zamanda EthereumKurucu ortaklarından biri olan Joe Lubin, şirketin merkezi olmayan kaynaklara dayalı bir token çıkarma niyetinden bahsetti.

Bu duyurunun ardından, resmi MetaMeask hesabı gibi görünen birkaç sahte hesap, yatırımcıların MASK airdrop’una katılmaları için sahte bağlantılar yayınlamaya başladı. Bu sahte hesaplar, airdrop’un 31 Mart’ta gerçekleşeceğini bildirdi.

Bunun üzerine resmi MetaMask hesabı, airdrop ile ilgili tüm söylentilerin asılsız olduğunu duyurdu ve kullanıcıları sahte temaslar konusunda uyardı. Bu söylentilerin asılsız olduğu kadar tehlikeli olduğunu da söyleyen geliştiriciler, kötü niyetli kişilerin bu sayede kullanıcıların kimlik bilgilerini ele geçirerek dolandırıcılık faaliyetinde bulundukları konusunda uyarıda bulundu.

MASK airdrop söylentileri MetaMask üzerinden çifte işlem yapıyor

Ayrıca birçok yüksek takipçili hesabın bu geçersiz kişiler tarafından kandırıldığı ve daha fazla token kapmak için takipçilerini yanılttığı görüldü. Ek olarak, MetaMask ile ilgili airdrop söylentileri de Web3 cüzdan sağlayıcısıyla olan etkileşimi artırdı. DappRadar’ın verdiği bilgilere göre resmi MASK airdrop’una dahil olmak isteyen kullanıcılar son dönemde cüzdandaki etkinliği ikiye katladı.

MetaMask’taki günlük işlemler, geçen hafta sonu ortalama 8.600 işlemden 21.000’in üzerine çıktı. Bu arada son günlerde işlem hacmi ikiye katlandı. MASK token dağıtımı için kriterler şu anda kesinlik kazanmadığı için airdrop yoluyla MASK token almak isteyen kullanıcılar cüzdandaki swap,bridge ve diğer servisleri kullanarak isimlerini token dağıtım listesine dahil etmek istiyor.

Author: Günay Caymaz

Bugünkü yayınımıza davetlisiniz!

bitcoin ve önümüzdeki günlerde Ethereum’u neler bekliyor? Yukarı mı aşağı mı?

Kripto para yatırımları ile ilgili tüyoları paylaşacağımız yayınımız bugün saat 20:00’de.

geyveajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu