Teknoloji

MicroLED’li Apple Watch Ultra 2023’te sahneye çıkacak mı?

2022’de elma elma izle adlı yeni bir Apple Watch modelini tanıttı. Bu akıllı saat Apple Watch Series 8 ve SE 2. GPS sensörlerine mal sahibi. Büyük bir pile sahip Apple Watch Ultra, Apple’ın profesyonel sporcular ve en pahalı özellikleri isteyen müşteriler için iddiasıdır. Ancak, normal Apple Watch modellerinde olduğu gibi, Apple her yıl yenisini tanıtıyor. elma izle Piyasaya sürülecek mi yoksa iPad Pro gibi birkaç yılda bir mi piyasaya sürülecek? İşte bildiklerimiz.

2022’de 3 yeni Apple Watch modelini tanıttıktan sonra Apple bu yılki programında” bazı küçük performans kazanımları” daha fazlası için hazır değil. Apple her yıl yeni bir Apple Watch SE piyasaya sürmediğinden, yeni özellikler ve sensörler hakkında söylentilerin olmaması, Apple’ın bu yıl muhtemelen yeni bir Ultra modeli tanıtmayacağına işaret ediyor.

2023’te değilse ne zaman?

Her ne kadar 2023’te yeni bir Apple Watch Ultra çıkmayacağı söylense de 2024’ün sonunda veya 2025’te gün ışığına çıkabilir. Sızıntılara göre saatin yeni versiyonundaki en değerli özellik yeni bir microLED ekran olacak. Apple’ın 2014’te LuxVue’yu satın almasından bu yana, rapor microLED teknolojisini aktif olarak kullanıyor geliştirildiği söyleniyor. Üretim zorlukları ve yüksek üretim maliyetleri nedeniyle, Cupertino şirketi bu yeni ekranı önce bir Apple Watch’ta tanıtacaktı. Bu ekranın ilk nesli için, Avrupa şirketi OSRAMApple için microLED çiplerinin birincil tedarikçisi olurken, 2026 ile 2027 arasında Tayvan’ın Epistar’ıek tedarikçi olabilir.

Raporlar, microLED’li yeni Ultra modelinin 2024 ve 2025’te çıkacağı bilgisini destekliyor. Ekran analisti Ross Young ve Bloomberg’den Mark Gurman da Apple’ın microLED teknolojisini Apple Watch’a getirdi. 2025’e getirmek beklemek. Yeni Apple Watch Ultra için 2 yıl daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu