Haber

İYİ Parti Ordu Teşkilatından 117 Partili İstifa Etti

İYİ Parti Ordu Teşkilatı’nda kurucu üyelerin de aralarında bulunduğu 4 ilçeden 117 partili, büyükşehir belediye başkanı adayına tepki göstererek partiden istifa etti.

Ordu’da bir araya gelen YETERLİ Partililer, Enver Yılmaz’ın büyükşehir belediye başkanlığı adaylığına tepki göstererek partiden istifa ettiklerini açıkladı. Altınordu ilçesine bağlı Tahıl Pazarı mevkiinde toplanan 117 kişi, hiçbir zorlamayı kabul etmediklerini belirtti. Partililer adına basın açıklaması yapan DÜZGÜN Partisi Ordu İl kurucu üyelerinden Vedat Karaman, “Biz kişisel çıkar için bir araya gelmedik. Bu süreçte hiçbir zaman kişisel bir çıkar peşinde koşmadık. Yüce Allah Allah’tır. En büyük tanığımız. İkbal davasında değildik. Biz sadece inandığımız yolda yürüdük. Bugün buraya şahsımız olarak davet ediyoruz, “Şehrimiz ve ülkemiz için toplandık. 31 Mart yerel seçimlerine doğru ilerlerken siyasi hayatımızda görmediğimiz, duymadığımız, şahit olmadığımız olaylarla karşı karşıyayız” dedi.

“Bizans yıkıldı ama oyunları bitmedi”

Karaman, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bizans çöktü ama oyunları henüz bitmedi. Doğup büyüdüğümüz şehrimizde ahlaksız oyunlar oynandığını görüyoruz. Ancak belanın oyunu bozduğunu biliyoruz ve hiçbir oyunun içinde olmayacağız” Bu şehirden kovulanların, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlıklarını, Ordu’muza fitne ve nefret tohumlarından başka bir şey ekmeyen, herkesin bildiği hiçbir zorlamayı kabul etmiyoruz. Dün karşı karşıya kaldığımız, bugün ise bir araya getirmek zorunda kaldığımız, hukuki otoritelerle sayfalar dolusu belgeleri olan, arkasında bir dizi şüphe bırakan Karadeniz’in incisi. Boyunlarımızı, aklımızı ele vermedik, haysiyetimizi sokakta bulamadık.”

“Geldiğimiz nokta bizi görmezden gelen, değersiz gören, bizden hizmetçi olmayı isteyen bir süreçtir.”

İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz’ın partiyle ilgili sözlerine tepki gösteren Karaman, “İYİ Parti ile kurulduğu günden bu yana ilişkimiz kurumsal yapıya zarar vermeyecek şekilde ilerledi. Ne bir zarar verdik ne de verdik. Zarar gördük. Biz her zaman özverili davrandık. Geldiğimiz nokta burası.” Mesele şu ki bu bizi görmezden gelen, değersiz gören, köle olmamızı isteyen bir süreç. Bu şehirden kovulan, ciddi şüphelerle de olsa kendi partisinden uzaklaştırılan Enver Yılmaz, hiçbir il ve ilçe teşkilatımızın görüşü alınmadan 31 Mart yerel seçimlerinde Ordu Büyükşehir Belediyesi adayı seçildi. Enver Yılmaz “Ben olmasaydım Ordu’da GÜZEL Partisi’nin kapısı kilitlenirdi. Ben aday olmasaydım İYİ Parti ilçelerde ilçe belediye başkanı adaylarını bile çıkaramazdı. Bana göre seçim kampanyalarını yürütecek paraları bile yoktu. Bana mecbur kaldılar, ben de onları değerlendiriyorum.” Bağlantısını her yerde çekinmeden dile getirdi.”

117 kişi istifa etti

4 ilçede toplam 116 kişinin istifa ettiğini, kendisinin de destek için partinin kurucu üyeliğinden istifa ettiğini belirten Karaman, “İYİ Parti’den ayrılan Enver Yılmaz, başkanlığı döneminde efsane Ordu Sporumuzu yerle bir etti, partiyi yerle bir etti. Spor camiasını ikiye böldüler, bu da bizim istifamıza yol açtı.” İşte istifa sebebimiz. İstifamızın nedeni, başkanlığı döneminde Ordu ilinde turizmde marka haline gelen tesisleri tahrip etmesidir. Ordu’da yaşayan, emeğiyle para kazanan Alucralılara hakaret etmesi, ‘bir avuç Alucralı’ diye hitap etmesi de istifa sebebimizdir. İstifa makamlarımız Altınordu, Çarşamba, Fatsa ve Ünye’dir. “116 arkadaşımızı seferber ettik. Ben istifa eden arkadaşlarıma destek olmak amacıyla UYGUN Partisi kurucu üyeliğimden istifa ediyorum” dedi. – ORDU

persembe-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu