Haber

Gazeteci Hıncal Uluç Son Yolculuğuna Uğurlandı

FAHRETTİN ÖZTÜRK

Bir müddettir tedavi gördüğü hastanede ömrünü yitiren gazeteci Hıncal Uluç, bugün çalıştığı Sabah gazetesinin önünde ve Zincirlikuyu Mezarlığı’nda düzenlenen törenlerin ardından toprağa verildi.

Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede, 20 Kasım gecesi saat 23.00 sularında hayatını kaybeden Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç için bu sabah gazete binası önünde tören düzenlendi.

AĞABEYİ ÖCAL ULUÇ: SADECE KARDEŞİM DEĞİL, MESLEKTAŞIM, SIRDAŞIMDI

Törende konuşan Hıncal Uluç’un meslektaşı ve ağabeyi Öcal Uluç, “Hıncal Uluç’un ağabeyiyim, 83 senedir onunla beraber yaşıyorum. O benim sadece kardeşim değildi. O benim meslektaşım, sırdaşımdı, dostumdu. Onun için böyle bir konuşmayı yapmak, hayatımda yaptığım en zor işlerden biri. Biraz sonra da onu toprağa vereceğiz. Onun asıl özelliğini sizlere söylemek isterim: O ölüme koşan değil, yaşayan ve yaşatan bir insandı. Neden başka gazetelere gitmedi, hep derdi ki ‘Taş yerinde ağırdır’. Allah onu en iyi yerde muhafaza edecektir. Bizler gittiğimizde onunla buluşacağız” dedi.

ZİNCİRLİKUYU MEZARLIĞI’NDA TOPRAĞA VERİLDİ

Hıncal Uluç, Turkuvaz Medya merkezi önündeki merasimin akabinde Zincirlikuyu Mezarlığı’na götürüldü. Burada düzenlenen merasime, ailesi, yakınları ve sevenlerinin yanı sıra Turkuvaz Medya İdare Konseyi Başkanvekili Serhat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, TBMM Dijital Mecralar Komitesi Lideri ve AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AKP Kahramanmaraş Milletvekili ve Parti Sözcüsü Uzman Ünal, AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe de katıldı.

Hıncal Uluç, öğlen namazının akabinde kılınan cenaze namazı sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu