Haber

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ ekipleri gece gündüz çalışıyor

Yaz aylarında etkili olan sağanak yağışlar, yurdun birçok yerinde sel felaketine dönüştü. Bu kapsamda yağışlara hazırlanan belediyeler, yağışları afet yaşamadan atlattı. Bursa Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını kesintisiz sürdüren belediyelerden biridir.

Sağlıklı bir altyapıya kavuşmak adına çalışmalarını yavaş tempoda sürdüren BUSKİ Genel Müdürlüğü, olası sel ve şiddetli yağışlarda meydana gelebilecek su baskınlarına karşı tedbirlerini artırdı.

GECE ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR

Gündüz altyapı düzeltme çalışmalarına devam eden BUSKİ ekipleri, gece saatlerinde ana arterlerdeki mazgallı siperlerin temizliğine hız verdi.

Çalışmalar trafik akışının aksamaması için iki adet gezici trafik aracı ile kontrollü bir şekilde yürütülürken, özellikle ana arterlerdeki siperler gece boyu süren titiz çalışmayla temizleniyor.

350 ADET YAĞMUR SUYU IZGARA VE BACA TEMİZLİĞİ YAPILDI

Ana arter ve düdenlerde 6 adet vakumlu araç ve toplam 30 işçi ile çalışmalarını yoğunlaştıran BUSKİ ekipleri, gece boyu süren çalışmayla 350 adet yağmur suyu ızgarası ve baca temizleyicisini tamamladı.

“BENZER SELLER BURSA’DA YAŞAMIYOR”

Son yıllarda iklim değişikliği nedeniyle yaşanan ani ve şiddetli yağışların sadece Türkiye’de değil tüm dünyada değerli bir sorun haline geldiğini hatırlatan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu sorunun ancak güçlü bir altyapı ile aşılabileceğinin altını çizdi.

Türkiye’nin farklı şehirlerinde ani ve şiddetli yağışların yol açtığı sellerin hayatı olumsuz etkilediğini hatırlatan Lider Aktaş, şu ifadeleri kullandı:

Bursa’da yaşanması beklenen aksiliklerin önüne geçmek için çalışmalarımızı hızlandırdık.

BUSKİ ekiplerimiz, trafik akışının seyrek olduğu gece saatlerinde belirlenen güzergahlarda hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bursa’da benzer sellerin yaşanmamasını temenni ediyoruz.”

evcilerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu