Haber

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kılıç, Karabük’te konuştu. İfade

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “İslam ülkelerine ‘İsrail mallarını, Amerikan mallarını boykot’ diye çağrıda bulunduk. ‘Ticaret anlaşmalarınızı askıya alın’ dedik. Biz dedik ki, ‘Petrol vanalarını kapatın, doğalgaz vanalarını kapatın. Yüzyılın bu soykırımcı katillerinin, Hitler’lerinin paradan, piyasadan, sermaye kaybından başka anladıkları bir dil yok. Sözden anlamıyorlar. Onlar gücü anlıyorlar.’ dedik.” İfadesini kullandı.

Partisinin Karabük Yenice’deki 1. Olağan İlçe Kurultayı’na katılan Kılıç, günlerdir Gazze’de yaşananları televizyon ekranlarından film izler gibi izlediklerini, yaşananlar karşısında gözlerinin kan çanağına döndüğünü belirtti. çocukların ölümleri, şehit masumların gözyaşları ve kanı, annelerin çığlıkları.

Kılıç, daha fazlasını yapamayacaklarına işaret ederek, “Gazze’de akan kan, yaşanan dram bizi doğrudan ilgilendirmiyorsa, Gazze’de akan gözyaşı, kan damlaları akıyormuş gibi yüreğimizi acıtmıyorsa” dedi. Anadolu’da vicdanımız kurudu.” Şu şekilde konuştu:

“Atalarımızın yadigârı” olarak nitelendirdiği Gazze’yi herhangi bir toprak parçası olarak göremeyeceklerine işaret eden Kılıç, “Osmanlı Devleti’nin bu topraklara hükmettiği yüzyıllarda tek bir damla kan dökülmedi. ne bir cinayet işlendi, ne de bir Allah kulu zulme maruz bırakıldı.Bizim Ortadoğu’da, o toprakları yönettiğimiz yüzyıllar boyunca barış, huzur ve kardeşlik vardı. Fakat tesbihin imamını söküp atınca geriye kalan taneler etrafa saçıldı.” dedi.

Kılıç, bu nedenle tarihe karşı sorumlulukları olduğunu, Gazze’nin göz ardı edilemeyeceğini, acımasızca davranılamayacağını, orada yaşananların göz ardı edilemeyeceğini vurguladı.

İsrail’in saldırılarına karşı atılabilecek adımların olduğunun altını çizen Kılıç, “İslam ülkelerine ‘İsrail mallarını, Amerikan mallarını boykot’ diye çağrıda bulunduk. ‘Ticaret anlaşmalarınızı askıya alın’ dedik. Biz dedik ki, ‘Petrol vanalarını kapatın, doğalgaz vanalarını kapatın. Yüzyılın bu soykırımcı katillerinin, Hitler’lerinin paradan, piyasadan, sermaye kaybından başka anladıkları bir dil yok. Sözden anlamıyorlar.’ Onlar gücü anlıyorlar.’ “Dedik. Rahmetli Erbakan Hocamızın dediği gibi ama tık sesi yok.” dedi.

Kılıç, Birleşmiş Milletler’in (BM) “Amerika’nın dur dediği yerde duran, Amerika’nın kalk dediği yerde ayağa kalktığı, Amerika sus dediği yerde sessiz kalan, ulusları temsil etmeyen” bir yapıya dönüştüğünü söyledi.

Türkiye’de hem muhalefetin hem de hükümetin tek alternatifinin Yeniden Refah Partisi olduğunu öne süren Kılıç, ellerinde projeler, çözüm önerileri ve milli kaynak paketlerinin bulunduğunu belirterek, “Borca karşı duruşumuz var. Duruşumuz var. Faize karşıyız, yeni zamlara, yeni vergilere, yüksek enflasyona karşıyız.” “Bizim bir duruşumuz var” söz konusu.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada ilçe başkanlığına Nurullah Selgeçti seçildi.

habermalkara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu