Ekonomi

Yedi Olağanüstü Hisse Senedi Uygun Fiyatlı – JPMorgan

JPMorgan stratejistleri Pazartesi günü yayınladıkları bir raporda, Muhteşem Yedili olarak adlandırılan önde gelen yedi hisse senedi grubunun, son kazanç raporlarına dayanarak, beş yıl öncesine kıyasla genel hisse senedi piyasasına göre daha uygun fiyatlı olduğunu belirtti.

“Öne çıkan yedi hisse senedi grubu bu yıl da piyasanın getirilerinin önemli bir kısmına katkıda bulunuyor. Bu eğilimin uzun ömürlü olup olmayacağı konusunda soru işaretleri var. Ancak, bu hisse senetlerinin, özellikle piyasa ile karşılaştırıldığında, daha pahalı hale gelmediğini belirtmek önemlidir.”

“Şu anda, bu yedi hisse senedinin fiyatları piyasanın geri kalanına kıyasla, önceki beş yıldaki ortalama fiyatlarından daha düşük” diye devam ettiler.

Mutlak fiyatlar dikkate alındığında, stratejistler bir aşırı değerleme gözlemlediler ve Muhteşem Yedili’nin ekonomik dalgalanmalara karşı potansiyel olarak daha yüksek bir kırılganlığa işaret eden kazanç düşüşleriyle karşılaşabileceğine dikkat çektiler.

Daha geniş piyasa bağlamında, büyümeye odaklanan yatırım yaklaşımı, büyük ölçüde daha güçlü kazanç sonuçları nedeniyle, değere dayalı olandan daha iyi performans gösteriyor.

Yedi önemli hisse senedinden oluşan grup hariç tutulduğunda, S&P 500 şirketlerinin kazançları son birkaç mali dönemde azalmıştır. Analistler, “Bu yıl kazançlarda yeniden canlanmaya ilişkin popüler tahmin için riskler görüyoruz” dedi.

Ayrıca JPMorgan, özellikle otomotiv, perakende ve seyahat ve eğlence sektörlerine vurgu yaparak, döngüsel sektörlerdeki hisse senetlerinin yüksek değerlemelerine ilişkin endişelerini dile getirdi. Bu endişe, tüketici harcamalarındaki olası düşüşler ve daha önce elverişli olan fiyatlandırma koşullarının sona ermesinden kaynaklanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir profesyonel tarafından düzenlenmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

caycumaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu