Haber

Veli Ağbaba: “Apartman Personelinin Sorunlarını Elimizden Alarak Çözeceğiz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, deprem bölgesinde çadırda yaşayan apartman işçisi aileyi ziyaret etti. Ağbaba ziyaret manzaralarını sosyal medya hesabından, “Tatil için çadırda yaşayan ailemizi ziyarete gittik. Deprem öncesi apartman işçisi olarak çalışan vatandaş hem evini hem de işini kaybetti. büyükbaba,

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’daki deprem sonrası çadırda yaşayan apartman sorumlusu aileye bayram ziyaretinde bulundu. Ağbaba, aileyle yaşadığı diyaloğu sosyal medya hesabından, “Çadırda yaşayan ailemize bayram ziyaretine gittik. Deprem öncesi apartman işçisi olarak çalışan vatandaş hem evini hem de işini kaybetti. Elimizdeki apartman işçilerinin sorunlarını çözeceğiz” dedi.

“TÜRKİYE’DE 1 MİLYON DAİRE VAR, HAKLARI YOK”

Ağbaba, ziyarette şunları söyledi:

“Apartman işçisi mevzularını kim gündeme getiriyor? Kemal Kılıçdaroğlu. Türkiye’de tam 1 milyon apartman işçisi var. Hiçbir hakları yok. Ailece çalışıyorsunuz. Asgari ücret artınca ‘Asgari veremeyiz’ diyorlar. Bedel ödeyin, prim verelim’. Evleriniz rutubetli, sizi ailece çalıştırıyorlar. O yüzden devletin sizi sigortalaması gerekiyor. Türkiye’de sizin gibi 6 milyona yakın insan var. 1 milyon apartman işçisi, 1 milyon kadın. temizlikçiye gidenler, sokak işçileri… Hepsinin derdini, sıkıntısını biliyoruz, yapacağız, yasal güvence getireceğiz, sosyal devlet gereğini yapacak, üstelik simit sokakta çalışan satıcı, kestaneci ve ayakkabı boyacısının devlete kaydı yok var var yok 1 milyon moto kurye var 15 mayıstan sonra bütün dertlerini dertlerini çözeceğiz kim yapacak çözer misin?” Sorunu bilenler bu sorunları çözebilir. Kim bilir? Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu biliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu