Ekonomi

SoundHound AI Hisseleri İlk Çeyrekte Yüksek Abonelik İlgisi Nedeniyle Yükseldi

SoundHound AI (NASDAQ:SOUN) hisseleri, kazanç tahminlerini aşan en son üç aylık mali raporunun yayınlanmasının ardından Cuma günü önemli bir artış yaşadı.

Şirket, ilk çeyrek için hisse başına 0,07 dolar zarar bildirdi ve bu, finansal analistlerin beklediği hisse başına 0,09 dolarlık zarardan 0,02 dolar daha azdı. Çeyrek için bildirilen gelir 11,6 milyon dolardı ve bu rakam 11,86 milyon dolar olan beklentinin biraz altındaydı.

Geçen yılın aynı dönemine kıyasla gelir %73 oranında artarken, şirketin devam eden aboneliklerinin ve gelecekteki sözleşme taahhütlerinin toplam değeri bir önceki yıla göre yaklaşık %80’lik bir artışla 682 milyon dolara ulaştı.

“İlk çeyrek sonuçları, SoundHound için bir başka önemli büyüme yılı olarak 2024 için bir temel oluşturuyor. SoundHound AI CEO’su ve Kurucu Ortağı Keyvan Mohajer, abonelik tabanlı sesli yapay zeka hizmetlerimize olan talebin arttığını ve bu hizmetlerin müşteri desteği için giderek daha önemli hale geldiğini belirtti.

Şirket, 2024 mali yılı için, ortalama analist tahmini olan 69,494 milyon $’a kıyasla gelirinin 65 milyon $ ila 77 milyon $ aralığında olacağını öngörüyor.

Cuma günü, SoundHound AI’nin hisse senedi fiyatı %14 artarak hisse başına 5 $ eşiğinin önemli ölçüde üzerinde işlem gördü.

Ladenburg Thalmann’daki analistler, mali rapora yanıt olarak şirketin genişleyen pratik uygulamalarını ve güçlü pazar talebini vurguladı. Al tavsiyesini korudular ve hisse senedi için 7 $ fiyat hedefi belirlediler.

Analistler, “Şirket her iki iş kolunda da ivme kazanmaya devam ediyor ve çeşitli alanlarda ses teknolojisi alanında baskın bir varlık sağlamayı hedefliyor” yorumunda bulundu.

“Şirketin restoranlara yönelik Pillar II Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) platformundaki hızlı büyüme, SoundHound AI’nın ses teknolojisinin faydalı sonuçlar elde etmek için belirli iş ihtiyaçlarına göre uyarlanmış Büyük Dil Modellerinden yararlandığı önemli bir uygulama alanının en iyi örneğidir.”

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

ortahisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu