Haber

Samsun Valiliği trafik polislerine başarı belgesi verdi

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, aşırı hız yapan motosikletçiyi uyaran trafik polisi Alper Gökhan Yıldırım’a başarı belgesi takdim etti.

Dağlı, trafik polisi Yıldırım ile motosiklet sürücüsü Muhammet Fatih Ukte’yi makamında kabul ederek trafik polislerini tebrik etti.

Polis memuru Yıldırım’ın babacan davranışını takdir ettiğini dile getiren Dağlı, “Muhammed motosikletiyle gelirken polis memurumuz uyardı, ağabey gibi davrandı ve babacan tavırlarıyla ona yol gösterdi. Ona küçük de olsa bir hayat dersi verdi.

Polis memuruna maaş verileceğini anlatan Dağlı, şunları kaydetti:

“Zaten hak ettiğini düşünüyoruz. Muhammet bundan sonraki hayatında daha dikkatli olacak. Motorsiklet sürmek ayrı bir keyif ama önce hayatımızı düşüneceğiz. Gençlerimizi geleceğimizi düşüneceğiz. Muhammet de çok daha dikkatli olacak. Bu onun için çok güzel bir hayat dersi oldu. Polis memurumuz Alper Gökhan’a özellikle teşekkür ediyorum. Kendisini takdir ediyoruz. Umarız babacan tavrıyla vatandaşlarımıza yol göstermeye devam eder.”

Atakum ilçesindeki uygulama sırasında Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde misyonerlik yapan Yıldırım, ataerkil bir tavırla motosikletli gence aracı hızlı sürmemeleri tavsiyesinde bulundu.

Motosikletteki genç, bu anları kask kamerası ile kaydederek polisin samimi ve duygulu nasihatlarını sosyal medya hesabından paylaştı.

haberanamur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu