Yaşam

PTT Genel Müdürü Türkiye Kart’ın Ne Zaman Ülke Genelinde Kullanılabileceğini Açıkladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı son aylarda uzun süredir merakla bekleniyordu. Türkiye Kart uygulamanın hayata geçirildiğini duyurdu. Bu kartın toplu taşıma başta olmak üzere ülke genelinde ulaşımdan finansal hizmetlere kadar birçok alanda kullanılacağı belirtildi.

Şimdi de projeyi hayata geçiren PTT’den önemli açıklamalar geldi. PTT Genel Müdürü Hakan GültenTürkiye Kart planlarını açıkladı.

Türkiye Kart’ın 2024 yılı sonunda ülkenin yarısından fazlasında, 2025 yılında ise tamamında kullanılması bekleniyor.

Gülten, açıklamasında birçok belediyeyle görüşmeye başladıklarını ve uygulamanın bu yıl sonuna kadar Türkiye’de de hayata geçirileceğini belirtti. %50’den fazlasını kapsıyor Hedeflerini anlattı. Yani gelecek yıl. 2025 yılında ülke genelinde yaygınlaşacak.bahsetti.

Şehirlerdeki toplu taşıma kartlarının birbiriyle entegre olmadığını belirten Gülten, yeni kartın bu sorunu çözeceğini ifade etti. Bunun sadece toplu taşıma kartı olmayacağını söylerken şunları da ekledi: Bu tek başına bir toplu taşıma kartı değildir. Toplu taşıma kartı veren belediyelerimiz ve idarelerimiz kendi kartlarını vermeye devam edecek. Troya gibi Türkiye Kart logolu olanlar entegre illerimizde de geçerli olacak” dedi.

Açıklamalara göre şehirlerle entegrasyon yavaş yavaş sağlanıyor. Gülten, Türkiye Kart’ın Konya’da kullanıldığını ve yakın zamanda Rize ile anlaşma yapıldığını sözlerine ekleyerek, gelecekte Kayseri’de de kullanılacağını ifade etti.

haber-cine.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu