Haber

Pakistan Başbakanı Şerif: “İki devlet tek millet olarak Türk kardeşlerimizin yanındayız”

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıları “yüzyılın en büyük depremi” olarak nitelendirerek, “İki devlet tek millet olarak yaşayan bizler, her zaman Türk kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” söz konusu.

Başbakan Şerif, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerle ilgili Twitter’dan Türkçe açıklama yaptı.

Paylaşımında Türkiye’ye destek mesajı veren Şerif, “Hükümetimiz Türkiye için sürdürülen kurtarma ve yardım çalışmalarını ülke çapında bir seferberliğe dönüştürme kararı almıştır. İş dünyası, din alimleri ve eğitim camiasının desteğini alacağız.” Pakistan bu zor zamanlarda Türkiye’nin yanında olmaya devam edecektir.” ” ifadesini kullandı.

Şerif, görüştüğü il başbakanlarından Türkiye’deki depremzedeler için başlatılan milli yardım kampanyasına sahip çıkmalarını istediğini belirterek, “Bu, yüzyılın en büyük depremidir. İki devlet tek millet olarak yaşayan bizler, her zaman sahip çıkacağız. Türk kardeşlerimizin yanında olmaya devam edin.” açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu