Haber

Murat Kurum İstanbul’da İstihdam Seferberliği Açıkladı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beyoğlu’ndaki İstanbul Sanayi Odası ziyaretinde konuştu. Kurum, “Mesleki eğitim kurslarımızı mahalle mahalle açacağız, lise ve üniversitede okuyan arkadaşlarımızın yanı sıra üniversitelerimizle de yakın iş birliği içinde ara eleman ve teknik eleman istihdamını güçlendireceğiz. Bu da bugün ülkemizin en önemli sorunlarından biridir.” dedi. Kurum, “İlk yıl İstanbul’da istihdam için seferber olacağız” dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beyoğlu’nda İstanbul Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de Kuruma eşlik etti. Kurum, ISO Yönetim Kurulu üyeleriyle yaptığı toplantının ardından bir konuşma yaptı. Kurum konuşmasında istihdam projelerini anlattı, İstanbul’un ekonomik gücüne ve potansiyeline değindi, genç ve kadın istihdamına vurgu yaptı.

‘BU İSTANBUL’UMUZUN GÜCÜ’

‘İstanbul’umuz katma değer üreten, rekabette olumlu şekilde farklılaşan bir şehir. Ülkemizin 68 şehrine eşdeğer ekonomik potansiyelimiz var. “İhracatımızın yüzde 30’undan fazlası, istihdamımızın yüzde 50’sinden fazlası İstanbul merkezli” diyen Kurum, “Bu, İstanbul’umuzun gücüdür. Bu güçlü şehrin ticaretini ve sanayisini bir üretimle destekleyeceğiz. istihdamını artıracak girişimlere odaklanın ve yardımcı olun.”

‘İSTANBUL’DA YAŞAYAN KARDEŞLERİMİZ EVLERİNDE EĞLENECEK’

Kurum, ‘Bu noktada bu şehrin adayı olarak İstanbul’u ekonomide lider olarak nitelendirerek sorumluluğunu üstlendiğim üç temel gündemim var. Birincisi kalıcı istihdam, ikincisi güçlü ticaret, güçlü ticaret için gerekli altyapı ve üçüncü başlığımız da şu; Sosyal refahı artıran güçlü ev ekonomisi. “İstanbul’da yaşayan kardeşlerimiz evlerinde mutlu olacaklar” dedi.

‘HER PROJEDE ÇALIŞANLARIN EN AZ YÜZDE 25’İ GENÇLERİMİZ VE KADINLARIMIZ OLACAK’

Kurum, ‘Ben gençleri çok önemsiyorum. İş arayan değil, iş bulan, kendi işini kuran, bunun için maddi ve manevi destek sağlayan gençlerin Murat Ağabey’i olacağıma dair bir sözüm var ve bu sözümüzü tutmaya gayret edeceğiz. Sözlerle, polemiklerle değil, gerçek belediyecilikle İstanbul’umuzu sosyal adaletin, halkın, kadının, gençliğin belediyesi konumuna kavuşturacağız. Kurum, konuşmasına ‘Kadın ve genç istihdamına ilişkin kural koyacağız’ diyerek devam etti. “İşyerlerimizde, yaptığımız her yatırımda, her projede çalışanların en az yüzde 25’i gençlerimiz ve kadınlarımız olacak” dedi.

ARA VE TEKNİK PERSONEL İSTİHDAMINI GÜÇLENDİRECEĞİZ

İstanbul’da sanayi bölümündeki orta kadro ve teknik eleman sorununun giderilmesine yönelik adımlar atılacağını belirten Kurum, “Mesleki eğitim kurslarımızı mahalle mahalle, burada okuyan arkadaşlarımızla yakın iş birliği içinde açacağız. lise ve üniversitede, yine üniversitelerimizde orta kadro, bugün ülkemizin en önemli sorunlarından biridir.Orta Personel ve teknik personel istihdamını güçlendireceğiz.Bu anlamda bu atölyeleri ve mesleki eğitim kurslarını açacağız. Sanayicilerimizin ihtiyaç duyduğu ara elemanların yetiştirilmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak 39 ilçemizde sanayicilerimizle birlikte açılışlarını yapacağız. Gençlerimize orada iş, branş, alan ne olursa olsun gençlerimize eğitim verme imkanı sağlayacağız. Yüzyılın ihtiyacı. “Alanda eğitim de vereceğiz. Özetle ilk yıl İstanbul’da istihdam için seferber olacağız” dedi.

pinarhisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu