Ekonomi

Murat Erkan Turkcell Genel Müdürlüğünden istifa etti

2008 yılından bu yana Turkcell’de görev yapan ve 2019 yılından bu yana şirketin Genel Müdürü olan Murat Erkan, kendi isteği üzerine görevinden istifa etti.

Turkcell’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Genel Müdür Murat Erkan’ın 11 Eylül 2023 tarihi itibarıyla görevinden istifa ettiği belirtildi. Turkcell’in KAP açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 15 Mart 2019 tarihinden itibaren Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapan Şahin, 11 Eylül 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere bu görevinden istifa kararı almıştır.

Turkcell Grup’ta 15 yılı aşkın süredir üst düzey görevlerde bulunan ve başarılı çalışmalara imza atan Murat Erkan’a bugüne kadarki katkılarından dolayı teşekkür ederiz; Kendisine bundan sonraki iş ve özel hayatında başarılar dileriz.”

Murat Erkan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Aldığım kararla 15 yılımı geçirdiğim ve bu süreçte kurduğumuz bağlarla ikinci evim gibi hissettiğim Turkcell’den ayrılıyorum. Bana emanet edilen koltuğu ve unvanı devrettim ama güçlü ortaklıklarımız asla güvenilir değil, bundan sonra da hep devam edecek.” . Birlikte çok güzel işler yaptık, keyifle çalıştık. Tüm Turkcell ailesinin her bir ferdine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Turkcell Superonline’a başladığım ilk günden bu yana unutamayacağım bir macerayı hep birlikte yaşadık. Seninle var oldum… Desteğiniz ve bana olan güveniniz için çok teşekkür ederim. Her zaman söylediğim bir şey var; Turkcell adı sadece bir tabeladır, temelini oluşturan ve ona ruhunu veren insandır. Turkcell’i Turkcell yapan bu insanlarla hikayemiz bugün bitmiyor. Yarın yeni bir gün… Turkcell başarılı işlerine yenilerini eklerken ben de ülkemizin ilgi odağıyım. Bebek şirketimle gurur duymaya devam edeceğim.”

Murat Erkan kimdir?

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Murat Erkan, profesyonel kariyerine Toshiba’da başladı. Haziran 2008’de Superonline Genel Müdürü olarak Turkcell’e katılan Erkan, 2010 yılında Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama Programını tamamladı. Erkan, 2016 yılında Turkcell’de Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na, 2019 yılında ise Turkcell Genel Müdürü olarak atandı.

Murat Erkan’ın görev süresi boyunca hem Superonline hem de Turkcell birçok ilkeye imza attı. Yüksek büyüme oranlarının yakalandığı, Turkcell’in teknolojik dönüşüme öncülük ettiği, yurt içi ve yurt dışında sürdürülebilirlik konusunda önemli çalışmaların yapıldığı bir dönemde Turkcell’de gruplara liderlik etti. – İSTANBUL

haber-cine.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu