Haber

Muharrem İnce, Ali Babacan’ın Gemileri Yakan “Kanunumuz Yok” Sözlerine Yanıt Verdi

Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin son günlerde Millet İttifakı’na katılıp katılmayacağı merak konusu oldu.

Habertürk’te Özel Olmayan Ne Var programına konuk olan DEVA Parti Lideri Ali Babacan, Muharrem İnce’nin Millet İttifakı’na katılıp katılmayacağı sorusunu yanıtladı. Muharrem İnce’den Ali Babacan’a sert yanıt! ?

Geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğu açıklandı.

Altı Masa’daki diğer parti liderlerinin de Başkan Yardımcılığı görevini üstleneceğine dair bir metin imzalandı.

Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme Geçiş Metninde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da Başkan Yardımcılığı görevlerini üstleneceği belirtildi.

Tüm bu gelişmelerin ardından gözler Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye çevrildi. İnce’nin Millet İttifakı’na katılıp katılmayacağı merak konusu oldu.

Habertürk TV’de yayınlanan “Nedir Nedir Nedir” programına katılan Ali Babacan, Muharrem İnce’nin Millet İttifakı’na katılıp katılmayacağı sorusunu yanıtladı.

Ali Babacan, “Muharrem İnce Bey’den görüşme talebi yok” dedi,

“Bütün komisyonlarda anlaştık. Buraya kadar geldik çok şükür. Sistematik çalıştıktan sonra hiçbir şey olmuyor. Bakarsanız bu konunun daha muhtemel olması normal, İnce Bey’in daha önce geldiği bir parti var. Eski kanunları var. Daha önce orada konuşuluyor. Daha önce bir hukukumuz yoktu İnce Bey ile.” terimleri kullandı.

Muharrem İnce’den Ali Babacan’a çok sert tepki geldi. İnce, “Benim bu tiplerle ne geçmişte ne de bugün hukukum olmadı, olmayacak da.” Sözleri Twitter’da büyük yankı uyandırdı.

İnce’nin sözleri Twitter’da da yorumlandı!

?

?

?

?

bayindirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu