Haber

MASKİ’den deprem bölgesinde tam gün

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, deprem felaketinin yaşandığı Kahramanmaraş’ta yaraları sarmak için tüm ekipleriyle çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda, depremin acı sembollerinden biri haline gelen Kahramanmaraş’ta Ebrar Sahası’nda devam eden enkaz kaldırma çalışmalarını MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay izledi. MASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları hakkında bilgi alan Genel Müdür Burak Aslay, bölgede görev yapan Şehzadeler Belediyesi ekipleriyle de merkeze geldi.

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Kahramanmaraş’ta çalışan işçi ile bir araya geldiği ve yapılan çalışmaları değerlendirdiği programda Afyon Vali Yardımcısı Kahramanmaraş Türkoğlu İlçe AFAD Uyum Merkezi Vali Yardımcısı Nurullah Kaya ile bir araya geldi.

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün Bey’in talimatıyla depremin ilk dakikalarından itibaren tüm ekiplerimizi koordine ederek bölgeye gönderdik. Kahramanmaraş’ta iş makinalarımız, araçlarımız ve çalışanlarımız yaraları sarmak için görevlerini sürdürüyor. Arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığı alanlarda enkaz kaldırma çalışmalarının başlamasıyla birlikte diğer tüm birimlere bu noktada yardımcı oluyoruz. Gruplarımıza tahsis edilen binalarda çalışmalarımızı Şehzadeler Belediyesi ve diğer ilgili kurumlarla koordineli olarak yürütüyoruz. MASKİ olarak enkaz kaldırma çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlamak ve bölgedeki hasarı bir an önce onarmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu