Haber

Kılıçdaroğlu’ndan emeklilere: Önümüzdeki bayram 15 bin TL hesabınıza yatacak

Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı adayı ve CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emeklilerle ilgili saat 21.00’de Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüde “Geçmişi hep hatırlamanızı değil, yaşamanızı istiyorum” notuyla şunları söyledi:

“Değerli halkım bugün hepinize değil 15 milyon emekliye sesleneceğim. Devlet emeklileri yıllarca yoksulluk içinde yaşamaya mahkum etti. Yaşıyor denilebilirse tabi. yıllar, ödenen primler ve kazanılan değer, ekonomik baskı nedeniyle konutla sınırlı kaldı.

Gençler bilmiyor olabilir, eskiden emekliler aldıkları ikramiyelerle konut alırdı. Emeklilik, çalışarak geçen bir ömrün ödülüydü. Şimdi bırakın ev almayı, emeklinin maaşı evin kirasına bile yetmiyor. Emekli torununu görünce yıkılır. Neden? Cebine koyacak paran olmadığı için.

Hatırlayacaksın, senin için iki ikramiye savaşı yaptım. Yıl artık 2015. Tatillerde iki ikramiye dedim. Ama yapılanlar söylediklerimizin çok ama çok gerisinde. Aslında onların doğasını bildiğim için savaşmak zorundaydım.

Ben sizin taleplerinizi değil, iktidara geldiğimizde ne yapacağımızı bizzat anlatmak için buradayım.

Emekli kardeşlerim, müjde şu ki hak ettiğinizi alacaksınız, bu bir.

Artık emeklilerin bayram ikramiyesi asgari ücret kadar yani cari fiyat üzerinden 8.500 TL. şu andan itibaren demek istiyorum. Çünkü bu ramazan bayramı da buna dahildir.”

Şimdi hemen bağıracaklarını biliyorum, vay canına, parayı nereden buluyorsun? Para yok diyecekler. Para var emekli kardeşim.

O parayı yasal olarak alıp cebinize koyacağım. Üzülmeyin.

Göreve gelir gelmez yapacağımız yasal düzenleme ile emekli bayram ikramiyeleri asla asgari fiyatın altına düşmeyecek. Sadece torunlar hakkında bu kadar çok konuşmak beni rahatsız ediyor. Senin de hayatı yaşamanı istiyorum. Sevdikleriniz ve aileleriniz için feda ettiğiniz kısa hayatın tadını çıkarmanızı istiyorum.

Yani kısacası emekli kardeşim, sözüm size, sözüm size, o baharı da size getireceğim. Bay Kemal’i takip edin. Bu 40 gün içinde başka sürprizlerim de olacak.” (HABER MERKEZİ)

afsin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu