Haber

Kartepe 2 bin depremzedeye gönül açtı

Kartepe Belediye Başkanı Avukat M.Mustafa Kocaman, asrın felaketinde 11 ilde hissedilen Kahramanmaraş depreminin ardından Kartepe’ye gelen depremzedeleri ziyaret etti. Kartepe’de 2 bine yakın depremzede ağırlanıyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler 11 ilde büyük yıkıma neden oldu. Kocaeli Valiliği’nin uyumu ile Kahramanmaraş, Hatay, Malatya, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kilis, Adana, Osmaniye ve Elazığ’ı etkileyen depremden Kartepe’ye gelen 2 bin depremzedenin tüm ihtiyaçları karşılanıyor.

TÜM GEREKLİLİKLER KARŞILANIR

Kocaeli Valiliği İl Uyum Komisyonu aracılığıyla Kartepe’de yakınlarının yanına yerleşen yurt binaları, özel iş yerleri, depremzedelere çok sayıda gıda maddesi, giyecek, battaniye, yorgan, bebek ihtiyaçları, vitrifiye, iç giyim, çocuk oyuncakları, banyo malzemeleri ulaştırılıyor. , Kartepe Belediyesi grupları tarafından. işler satın alınır ve teslim edilir.

GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRİYORUZ

Kartepe öğrenci yurdunu ziyaret eden Kartepe Belediye Başkanı Avukat M.Mustafa Kocaman, depremzedelerle yakından ilgilendi. Depremzedelerin istek ve taleplerini dinleyen Önder Kocaman, çocuklarla sohbet etti. Yurt binasında düzenlenen toplantıda çalışmalardan bahseden Lider Kocaman, “Asrın afetinden etkilenen vatandaşlarımızı ilçemizde misafir ediyoruz. Depremin ilk dakikasından itibaren devletimizin tüm kurumlarıyla sahadayız. Kamu ve özel tüm güçlerimizi birleştirdik. Devletle milletle el ele bu kara günleri atlatacağız. Büyük küçük emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

KOŞULSUZ YANINIZDAYIZ

“99 Marmara Depremi’nin ardından yaşananları çok iyi biliyoruz” diyen Önder Kocaman, “Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin koordinasyonunda Hatay’da ekiplerimiz var. Orada çalışmalarımıza ara vermeden devam ederken, ilçemize gelen depremzedelerimizin de tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Yaşam için ihtiyaç ne olursa olsun İl Müdürlüklerimiz ile koordineli bir şekilde hepsini karşılıyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

cekmekoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu