Haber

İsrail güçleri Doğu Kudüs’te Filistinli bir kadına ateş açtı

İsrail güçleri, işgal altındaki Doğu Kudüs’te “bıçaklı saldırı” girişiminde bulunduğu iddiasıyla Filistinli bir kadını yaraladı.

İsrail polis sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, bir kadının Doğu Kudüs’teki yasadışı Maale Adumim Yahudi yerleşim biriminin önüne bıçaklı baskın girişiminde bulunduğu iddia edildi.

Açıklamada, İsrail güçlerinin kadına ateş açarak etkisiz hale getirdiği bildirildi. İsrail polisi, bayanla ilgili olduğu iddia edilen bir bıçağın fotoğrafını paylaştı.

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Doğu Kudüs’te El-Ayzeriye yakınlarında İsrail güçleri tarafından vurulan Filistinli bir kadının yaralandığı bildirildi.

Görgü tanıkları, İsrail güçlerinin ateş açtığı kadına Filistinlilerin yaklaşmasına izin verilmediğini, yaralı kadının daha sonra İsrail ambulansına bindirildiğini de kaydetti.

İsrail ordusunun Nablus’a düzenlediği baskın nedeniyle tansiyon yüksek

İsrail güçleri, Çarşamba sabahı Batı Şeria’nın kuzeyindeki Nablus kentine çok sayıda noktadan baskın düzenledi.

Nablus’un tarihi Eski Kent bölgesinde bir konutun etrafını saran İsrail askerleri, baskını protesto eden Filistinlilere gerçek mermilerle müdahale etti ve aralarında bir çocuğun da bulunduğu 11 Filistinli öldürüldü. İsrail güçleri 6’sı ağır olmak üzere 100’den fazla Filistinliyi yaraladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasına göre, İsrail ordusu ve Yahudi yerleşimcilerin açtığı ateş sonucu işgal altındaki topraklarda yıl başından bu yana 63 Filistinli hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu