Haber

İETT Metrobüs Filosunu Yeniledi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kuruluşlarından İETT, günde ortalama 1 milyon yolcu taşıyan metrobüs hattında araçlarını yeniliyor. Bu kapsamda dün 5 yeni yüksek kapasiteli metrobüs aracı hizmete girdi. Yıl sonuna kadar filoya 47 aracın daha eklenmesi planlanıyor.

İBB’nin ana kurumu İETT, Beylikdüzü’nden Söğütlüçeşme’ye 52 kilometre mesafede her gün kesintisiz ve hızlı ulaşım sağlayan metrobüs sınırında araçlarını yeniliyor.

GÜÇLÜ VE KONFORLU YENİ METROBÜSLER

Metrobüs filosu, tamamı yerli üretim, akıllı ulaşım sistemleri ile donatılmış, güçlü ve konforlu araçlarla genişletiliyor. Bu kapsamda dün 5 yeni yüksek kapasiteli metrobüs İstanbulluların hizmetine açıldı. Bugüne kadar 205 yeni metrobüs hizmete girerken, yıl sonuna kadar filoya katılması planlanan 47 metrobüs ile yeni metrobüs sayısı 252’ye ulaşmış olacak.

YENİ NESİL YOLCU BİLGİ EKRANI

25 metre uzunluğunda ve 280 yolcu kapasiteli yeni araçlar yüksek motor gücüne sahip. Daha büyük ve yüksek çözünürlüklü yeni nesil yolcu bilgilendirme ekranları ve çok sayıda USB şarj noktası ile donatılan metrobüsler, yolculara daha konforlu bir ulaşım imkanı sunuyor. Ayrıca yeni araçlarda biniş ve çıkışın kolay olması için dışa açılan kayar kapı sistemi, yeni nesil güvenlik kamera sistemleri, sürücü ve filo arasında çift yönlü anlık iletişim sistemi, sürücü davranış analiz sistemi ve güvenlik kamerası gibi donanımlar bulunuyor. yolcu sayma sistemi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu