Haber

Havza’da Muhtarlar İçin Barış Toplantısı Düzenlendi

Havza İlçe Jandarma Komutanlığı ve Havza Emniyet Müdürlüğü iş birliğiyle muhtarlara yönelik barış toplantısı düzenlendi.

Havza Muhtarları Derneği’nde düzenlenen toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Özkan Parlak, İlçe Emniyet Müdürü Komiser Yardımcısı Mustafa Balcı, Havza Muhtarları Derneği Başkanı Adem Şahin ve muhtarlar katıldı.

Şahin, ilçenin emniyet ve asayişinin sağlanmasında gösterdikleri çabadan dolayı polis ve jandarma çalışanlarına teşekkür ederek, “Muhtarlar olarak mahallelerimizin, polis ve jandarmanın can ve mal güvenliğinin sağlanması yönündeki çalışmalarına yardımcı olmak bizim asli görevimizdir. Hasat döneminin sona ermesiyle birlikte düğün sayılarında da artış var. “Kutlamalarda silah kullanımı ve anız yakılması konusunda mahalle sakinlerimizi bilinçlendirmek için güvenlik güçlerimiz ile işbirliğimizi sürdüreceğiz.”

Toplantıda Parlak ve Balcı, muhtarlara sahte para, genel kamu düzeni sorunları, konut ve işyerlerinden dolandırıcılık ve hırsızlık, okul güvenliği ve genel trafik güvenliği konularında bilgiler verdi.

Ayrıca muhtarlardan, düğün ve törenlerde silah kullanımı ve anız yakılması konusunda uyarılarda bulunulması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu