Haber

Haaland’ın 5 Yaşında Premier Lig Gol Rekoru Kırdığı Dünya Rekorunu Öğrenince Şaşıracaksınız!

Messi ve Ronaldo’yu kimse yenemez derken, Premier Lig’de çıktığı ilk yılında lig rekoru kıran ve 35 gole ulaşan Erling Haaland, hepimizi büyülemeye devam ediyor. Profesyonel bir futbolcunun oğlu olarak Haaland’ın futbolda şanslı olduğunu düşünebilirsiniz ama o daha 5 yaşındayken başka rekorlar da kırdı.

Kaynak:Dagbladet

Premier Lig’in bitimine sadece 5 hafta kala bir dönemde en çok gol atan futbolcu ünvanını alan Erling Haaland, şaşırtmaya devam ediyor.

Erling Haaland, Premier Lig’de bir sezonda en çok gol atan futbolcu. Henüz 9 aydır Premier Lig’de yer almasına rağmen rakip filelere 35 gol atmayı başardı.

Böyle bir şeyin olmasını bekleyenler vardı ama sayısız efsanenin gelip geçtiği Premier Lig’e damgasını vurmasını beklemek biraz hayaldi.

Ama başardı! 1.94 metre yüksekliği ile insan sınırlarını zorlayan hızı ile tarihe geçmeyi başardı. Bu elbette Haaland’ın ilk gol rekoru değil.

Borussia Dortmund’da oynarken gol dışında bir rekor daha kırdı. 21 yaşında Stuttgart’a karşı verdiği mücadelede defans oyuncularını takip etti ve 36.04 km/s hızla koşarak Bundesliga hız rekorunu kırdı.

Rekor kırmak onun için adeta günlük hayatının bir modülü. Haaland’ın henüz 5 yaşındayken dünya rekoru kırdığını biliyor muydunuz?

Erling Haaland da 5 yaşındayken uçabiliyordu. Gerçekten yaşına göre uçuyordu.

22 Ocak 2006’da, şimdi 5 yaşında olan Haaland, ayakta uzun atlamada 1.63 metre ileri sıçrayarak bir dünya rekoru kırdı. Bu derecelendirme, yaş kategorisinde hala en homojen olanıdır.

21 Temmuz 2000’de doğduğunu ve şu anda 22 yaşında olduğunu düşünürsek, bu Norveçli uzaylının bizi büyüleyecek çok zamanı olduğunu söylemek eskisi kadar yanıltıcı olmayacaktır. Zamanımızın en çok gol atan futbolcusunu birlikte izlemenin keyfini çıkaralım!

kurucasileajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu