Haber

Gülşen, imam hatipliler hakkında söylediği sözler nedeniyle 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

SİNEM NAZLI DEMİR

Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu, imam hatipliler hakkında söylediği sözler nedeniyle hakkında açılan davada 10 kez hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, kararın açıklanmasını erteledi.

İstanbul 30 Nisan 2022’de Ataşehir’de verdiği bir konserde imam hatipliler hakkında söylediği sözler nedeniyle Ağustos 2022’de başlatılan soruşturma kapsamında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan yargılanan Gülşen, bugün yargılanıyor. bugün duruşma Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam etti. Duruşmaya şarkıcı Gülşen katılmazken, avukatları hazır bulundu.

Önceki duruşmada savcı mütalaasını açıklayarak Gülşen’in “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etmişti.

GÜLŞEN’İN AVUKATLARI: DAVADAKİ SÖZLER ŞAKADIR

Gülşen’in bugünkü duruşmada söz alan avukatlarından Emek Emre, belgedeki delillerin değerlendirilmediğini, sosyal medyadaki yansımaların hatanın oluşması için yeterli olmayacağını belirtti. Belgelerde eksiklikler olduğunu söyleyen Emre, Gülşen’in beraatini istedi. Duruşmada söz alan Avukat Altın Mimir de Gülşen’in davayla ilgili iddia niteliğindeki sözlerinin tüm imam hatip mezunlarına söylenmediğini, sadece şaka olduğunu belirtti.

Avukatlar Ziya İlker Göktaş ve Orhan Erol Müezzinoğlu da müştekilerin duruşmayı bile takip etmediklerini, hatanın oluşması için gerekli unsurların bulunmadığını belirterek Gülşen’in beraatini talep ettiler.

YURTDIŞI YASAĞI KALDIRILDI

Mahkeme, Gülşen Çolakoğlu’nu konserde imam hatipliler hakkında söylediği sözler nedeniyle 10 ay hapis cezasına çarptırdı ve hükmün açıklanmasını ertelediğini açıkladı. Mahkeme ayrıca sanığın 5 yıl süre ile denetime tabi tutulmasına ve sanığın yatırdığı 250 bin liralık teminatın kendisine iade edilmesine karar verdi.

Kaynak: ANKA / Sayfa 3

savsat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu