Haber

Fenerbahçe, Galatasaray’ın “Ligi bitirmeyeceğiz” sözünü unutmuyor! Bir sürpriz daha geldi

Antalya kampında basın mensuplarıyla sohbet eden Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Selahattin Baki, değerli açıklamalarda bulundu.

“BUNLAR NORMAL OLMAYAN KONUŞMALAR”

Galatasaray Teknik Direktörü Erden Timur’un “Ligi bitirmeyeceğiz” açıklamasının sorulması üzerine Baki, “Olay ‘Ligi bitirmeyeceğiz’ diye başladı, ‘Gösteriye devam’ ile Dünya Kupası arasına girdik. 15-20 gün çok vahim sözler bunlar rekabet bir yana kabul edelim bu seviyelerdeki insanların daha dikkatli konuşması gerekiyor ‘Katil olay yerine ilk varandır’ deniliyor ve ‘ Savaş çıkarsa keyif gelir” Bunlar normal ifadeler değil.”Taraftarın içinden geldiğim için bu sözlerin kendilerine yansıyacağını çok iyi biliyorum. Yöneticilerin mantıklı olması gerekir. “Fenerbahçe ne zaman şampiyonluk potasına girse kimse uğradığı haksızlıklardan bahsetmiyor. Yarıştan çekilirsek geç kalınca birkaç yorumcu çıkar ortaya. Yani bugün rakiplerimizin adalet çığlığı değil. Doğru, “Fenerbahçe’nin çıkartmak istediği haksızlık çığlığıdır” yanıtını verdi.

“BU KAVRAMIN ARKASINA GİZLENMİŞTİR”

Fenerbahçe’nin yıllardır adalet istediğini hatırlatan Selahattin Baki, “Gösteriye devam denilirken, merak ediyoruz bu dizi futbol gösterisi mi yoksa adaletsizlik gösterisi mi? Bence bunlar sıradan cümleler değil. Türkleri davet ediyoruz. Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu dikkat etsin, adalet hezeyanlarının, ortaya çıkmayan doğru ve yanlış kartların, berbat bir performans sergileyen hakemlerin, kısacası her şeyin ardındaki her şeyin farkındayız. Yıllardır tek istediğimiz adalet” diyen Her dönem başında bu konuda davetler yapıyoruz. Bizler yıllarca bunun sözcüsüyken yanımızda olmayanlar bu dönem bu kavramın arkasına sığındılar.”

“BÜYÜK İNSANLAR BİRLİKTE HERKESE EŞİT OLMAYA ÇALIŞIR”

Baki, Erden Timur ile Mehmet Büyükekşi’nin görüşmesi ve verdiği fotoğrafla ilgili olarak, “TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Erden Timur’un açıklamalarını eminim tasvip etmemiştir ama sonuçta her kulüp yöneticileriyle bir ilişki içinde olmak zorundadır.” Ne konuştukları da önemli, ‘Ligi bitirmeyeceğiz’ demedi herhalde, ‘Eğer bu şov sahadaki futbol şovuysa biz kollarımızı açıp bekleriz. Mücadeleye hazırız. Aynı şekilde tarafsız futbol kamuoyu da sahada hangi takımın şov yaptığını takdir ediyor. Haksızlık gösterisinin takipçisiyiz, buradayız” dedi.

ERDEN TİMUR NE DEDİ?

galatasaray Menajer Erden Timur, Galatasaray’ın Alanyaspor ile 2-2 berabere kaldığı maçın ardından kendisine “Sizce lig biter mi?” sorusuna, “Böyle giderse bitemez, bitmeyeceğiz.” cevap vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu