Haber

Erdoğan: Mehmet Şimşek koordinasyonundaki ekip ekonomi için çalışıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bazı televizyon kanallarının ortak yayınında gündemi değerlendirdi.

‘Seccadeye ayakkabıyla basmak’ tartışmasına da değinen Erdoğan, “Manevi değerlere duyarlı olmayanın seccadede gözü yoktur. Bizim medeniyetimizde seccade bir değerdir. Kim ne derse desin. Bunu bir kağıt parçası olarak Kuran söylüyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

HDP’NİN EKİ:Kemal Bey’in HDP’den alacağı desteğe karşılık yapacağı şey, ülkeyi terör örgütünün ve onun siyasi uzantılarının gündemine sokmak olacaktır.

KILIÇDAROĞLU HANGİ CESURLA BUNLAR HAKKINDA KONUŞABİLİR: Selo’nun Diyarbakır’da attığı adımla 51 vatandaşımızın ölümüne sebep olması Kürt vatandaşlarımın gözünden kaçmaktadır. 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Nasıl da cesurca ‘Onları çıkaracağız’ diyor. Bu ülkenin yargısı böyle bir ceza verdi. Apo hakkındaki kararı yargı verdi. Kılıçdaroğlu bundan bahsetmeye nasıl cüret eder? Onlar yokken bu tartışmaları yapmamıza gerek var mıydı? Yargıyı yok sayıyor ve cezalardan bahsediyor.

DEMİRTAŞ KAPATILDIĞINDA: Demirtaş, hüküm giymesi gerektiği gibi cezayı almadı. Mahkum olduklarında, bunun hakkında konuşamayacaklar. Bizim Yasin’imizle ilgili kararı giydiklerinde artık rahat hareket edemeyecekler. Rahat konuşmalarının nedeni budur. Dağdakiler hangi gönül rahatlığıyla bu açıklamaları yapabilir? Bunlar dağdaki teröristler, açıklamalar toplumu yanlış yöne yönlendiriyor.

AİLE YAPIMIZI TEHDİT ALTINA BIRAKMIYORUZ: Bunun siyasi açıklaması lafta değil. 7’li tabloyu anlatmakta zorlanıyoruz. Sonunda bunu meclisin içinde masanın altında buldular. Muhafazakârım diyenler sapkın akımlarla anılıyor. Geçmişte birlikte olduğumuz insanları bu masada görmek canımızı sıkıyor. Herkes gibi ben de Saadet Partisi’ne gönül vermiş kardeşlerimi farklı görüyorum.

Önceliğimiz aile kurumunu ve çocuklarımızın geleceğini korumaktır. Oğuzhan Bey’in sapkın hareketlere, LGBT ve benzeri olaylara göz yumması mümkün değil. Ne CHP’de, ne HDP’de, İP’de, Gelecek’te, DEVA’da bir rahatsızlık yok. Milli yerli dini değerlerimiz, kutsal aile yapımız bunlara izin vermiyor. CHP’nin rastgele bir açıklamasını duydunuz mu? Hayır, çünkü bu konuda bir dertleri yok. Aileyi Anayasa’nın ön sıralarına koyduk. Seçimlerden sonra ön plana çıkaracağımız en değerli konulardan biri de aile olacaktır. Aile yapımızı tehdit altına alamayız.

MUTLULUKTA ÖNEMLİ SORUNLAR VAR: Halkım gerçeği bilsin. Temel Bey’in nerede durduğunu herkes bilmiyor. Saadet Partisi içinde ciddi sorunlar var. Saadet Partisi’nde göreve başlamadan önce partinin gençlik kollarından meclis meclislerine kadar görev almış biriydim. O zamanlar Temel Beyefendi bu işin içinde bile değildi.

KİM HER ŞEYİ YALAN OLDU: Ortak bir kararla 7 masa adayını bile çıkaramadı. 2-3 gün daha kaldı, olacak. Masanın aldığı tek ortak karar parlamenter sistem yani geçmişe gidilmesi. 7’ler masasındaki her şey hakkında saçmalık. Hanımefendi başbakan olmak üzere dolaştı. Şimdi neden vazgeçti? Başbakan olamaz, milletvekili adayıdır.

SEÇİM mitinglerine BAŞLIYORUZ:Bayramdan sonra seçim mitinglerine başlayacağız ama ramazan ayı boyunca temel atma, açılış ve iftar programlarıyla vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz.

ORTA ÖNDE AÇIĞIZ: Siyasi hayatımda öğrendiğim bir şey varsa o da meydanların dilinin doğru konuştuğudur. 14 Mayıs Cumhur İttifakı’nın ve bizlerin zaferiyle sonuçlanacaktır. Birileri sosyal medyada yaratılan havaya bakarak hayal görüyor olabilir. Algı operasyonları kapsamında anketler de kullanılabilir. Daha çok çalışacağız. Ben halkıma güveniyorum, inanıyorum. Anketlere göre hem cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği seçimlerinde açık ara öndeyiz.

MEHMET ŞİMŞEK’İN EKİBİ: Ekonomi politikalarımızı daha da güçlendirmek için ciddi hazırlıklar yapıyoruz. Mehmet Şimşek uyumundaki ekip bu yönde hazırlıklar yapıyor. DETAYLAR GELİYOR…

gencajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu