Yaşam

Didem Arslan Yılmaz kimdir, kaç yaşındadır? Sunucu Didem Arslan Yılmaz Hakkında Merak Edilenler

Show TV ekranlarında ‘Didem Arslan Yılmaz’dan Vazgeçme’ programını sunan Didem Arslan Yılmaz, son günlerde gündem yarattı. Zelzele bölgesi için düzenlenen programın sunucularından Didem Arslan Yılmaz’ın hayatı merak konusu oldu. Birçok televizyon kanalında sunuculuk yapan Didem Arslan Yılmaz ile ilgili araştırmalar arttı. Peki Didem Arslan Yılmaz kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Detaylar burada…

Didem Arslan Yılmaz kimdir?

Didem Yılmaz Arslan, 12 Ocak 1974’te İstanbul’da doğdu. Aslen Sivaslı bir ailenin İstanbul’da dünyaya gelen Didem Arslan Yılmaz’ın babası Kasım Arslan, annesi Makbule Arslan’dır. Kadıköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Mina adında bir kızı var ve Kürşat Yılmaz ile evli.

Didem Arslan Yılmaz’ın Kariyeri

Gazeteciliğe 1992 yılında Flash TV’de haber sunuculuğu yaparak başladı. Daha sonra Kanal D’ye geçerek muhabirlik yaptı. Hafta Sonu Haberleri’nden Serdar Cebe ile Çalar Saat programını sundu. Daha sonra Uğur Dündar’ın kadrosunda Star TV’ye geçti. Akabinde 2004 yılında Habertürk’e geçerek Haber Alanı programını sundu.

Haber yolculuğu CNN TÜRK’te 4 yıl devam etti. Organ nakli dizi haberleri 6 ay süren bir programa dönüştü. Bu dönemde Sağlık Bakanlığı ve CNN TÜRK’ün ortaklaşa düzenlediği ‘Hayata Bağış Yap’ kampanyası büyük bir farkındalık yarattı ve organ bağışlarını artırdı. CNN TÜRK’ün ardından 2007-2016 yılları arasında 9 yıl Haber Türk’te çalıştı. Habertürk’te 13 Ajans, Öğlen ve Türkiye’nin Nabzı programlarını sundu.

Didem Arslan Yılmaz’ın Programı

13 Ajans, Gün Ortası ve Türkiye’nin Nabzı programlarının sunuculuğunu yapan Didem Arslan Yılmaz, 22 Mayıs 2016’da kanalla yollarını ayırdı. Daha sonra CNN Türk’ten ayrılıp Habertürk’e döndüğünü Twitter’da paylaştı. Ağustos 2020’de Habertürk’teki işinden ayrılarak Show TV’de Didem Arslan Yılmaz ile birlikte “Terk Edilme” programını sunmaya başladı. Bu program halen devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu