Haber

Denizli Büyükşehir Belediyesi Karate Kursunda Başarılı Olan Genç Sporcular İçin Diploma ve Kemer Töreni Düzenledi

21 farklı şubede ücretsiz spor Kursu sağlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, karate kursunda başarılı olan minik sporcular için diploma ve kemer töreni düzenledi. Genç sporcuların sevincini paylaşan Lider Osman Zolan, “Tüm kaynaklarımızı çocuklarımız için seferber ediyoruz.”

“Denizli’de spor yapmayan kalmayacak” sloganıyla 21 farklı branşta ücretsiz spor kursu düzenleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, karate kursunda başarılı olan 77 genç sporcu için diploma ve kemer takma töreni düzenledi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda düzenlenen programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Süleyman Akbulut, sporcu aileleri ve kursiyerler katıldı. Büyükşehir Belediyespor Karate Takımı Antrenörü Muhammet Kaya, karakterin kazanılan madalyalardan daha önemli olduğunu belirterek, minik sporculara ne olursa olsun mücadeleden vazgeçmemeleri çağrısında bulunarak, kendilerine her türlü imkânı sağlayan Başkan Zolan’a teşekkür etti. Karate kursu öğrencisi Ceylin Sağ, 12 yaşında karate kursuyla tanıştığını belirterek, “Spora başladığımda okul ve spor kursunu bir arada yürütemeyeceğimi söylediler. Haftada 4 gün antrenman yapmama rağmen spora devam ettim. LGS’de 500 tam puan üzerinden 498 puan aldım. Karate bana saygıyı, disiplini ve birçok şeyi kazandırdı.” “Başkanımız Osman Zolan’a bize verdiği destekten dolayı şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Spor geleceğe hazırlanıyor

Başkan Osman Zolan konuşmasına, çocuklarını Denizli Büyükşehir Belediyesi spor kurslarına gönderen velilere teşekkür ederek başladı. Çocuklara spor yapmanın faydalarından bahseden Başkan Zolan, “Spor, çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlamak açısından çok değerli.” Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak tüm kaynaklarını çocuklar ve gençler için seferber ettiklerini vurgulayan Başkan Zolan, “İnşallah çocuklarımız ve gençlerimiz bizden daha başarılı olur. Şehrimizi ve ülkemizi daha ileriye taşıyacaklar, biz bu yoldayız” dedi. buna hiç şüphe yok.” Önder Zolan, konuşmasına şöyle devam etti: “Çocuklarınızı kendi çocuğumuz, çocuklarımız, gözbebeğimiz gibi görüyoruz. Onların başarıları ve bu sporu yapıyor olmaları bizi mutlu ediyor. İnşallah onların da yolları açık ve hayırlı olsun. Allah onlara istediklerini versin.” Kursiyerlerin gösterileriyle renk kattığı programda lider Osman Zolan, karate kursunda başarılı olan sporculara diploma ve kemerlerini takdim etti. – DENİZLİ

elmalihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu