Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yurt dışındaki seçmene teşekkür açıklaması ve sandığa gitme çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerinde sandık başına giden yurt dışındaki seçmenlere teşekkür ederek, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tip Cumhurbaşkanlığı Seçimi için sandık başına gitmeye davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yurt dışında yaşayan seçmenlere seslenerek, “Yurt dışında yaşayan değerli vatandaşlarım, sizlerin sandıkları havaya uçurduğunuz seçimin ilk turunu rekor katılımla başarıyla tamamladık.” terimleri kullandı.

Yurt dışındaki seçmenin tüm zorluklara rağmen vatandaşlık görevlerini en güzel şekilde yerine getirdiğini, kendisine ve Cumhur İttifakı’na büyük teveccüh gösterdiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Terör örgütü mensuplarının sizi yıldırma, üzerinize baskı yapma, iradenizi gasp etme girişimlerine boyun eğmediniz. Türk demokrasisinin gücüne güç kattınız, millet olarak hepimizi gururlandırdınız. siyasi tarihimize adını altın harflerle yazdırdın.”

Yurt dışındaki seçmenlere gösterdikleri bu dik, demokratik ve dirayetli duruştan dolayı gönülden teşekkür ettiğini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Şimdi önümüzde ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Yurt dışında ve gümrük kapılarında oy kullanma süreci yarın (20 Mayıs Cumartesi) başlıyor. Ülkelerinizde seçim tarihlerini yakından takip ederek demokratik hakkınızı titizlikle kullanmanızı rica ediyorum. Bir kez daha sahip çıkmanızı bekliyorum, inşallah bu imtihandan vicdan rahatlığıyla çıkacağız.”

dernekpazari-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu