Ekonomi

Bolu’da Hamsi Fiyatları Düştü

Bolu’da 1 Eylül’de tezgahlarda 120 liradan satılan hamsi, 40 lira düşüşle 80 liradan satılmaya başlandı. Balıkçı Hakan Yıldız, “Hamsi fiyatını bu yıl 120 lira civarında açtık ama şu anda 70-80 liraya düştü. Biraz daha düşebilir ama çok düşmesini beklemiyoruz.”

1 Eylül’de balık sezonunun açılmasıyla birlikte balıklar pazar tezgahlarında yerini aldı. Sezonun ilk gününde tezgahlarda 120 lira fiyatla satılan hamsi, 40 lira düşüş yaşadı. Bolu’da tezgahlarda 70-80 liraya satılan hamsi, vatandaşların en çok tercih ettiği deniz ürünleri arasında yer aldı. Balıkçılar bu sezon hamsinin bol olduğunu belirtti.

“Bu yıl hamsi yılı olacak gibi görünüyor”

Hamsinin bol olduğunu belirten Balıkçı Hakan Yıldız, “Balık sezonu güzel, bu sene iyi açtık. Bu sene hamsi bol. Palamut yapamadık ama bu sene palamut yetmedi. Geçen sene palamut vardı. bol.Bu yıl palamut çok az, henüz tezgahlara inmedi.Bu yıl hamsi yılı olacak gibi görünüyor.Şu an bu sezona göre durum iyi.Hamsi sezonun başından beri tezgahlarda. Hamsiyi bu sene 120 lira fiyatla açtık ama şu anda 70-80 liraya düştü. Biraz daha düşebilir ama çok düşeceğini tahmin etmiyoruz. masraf. Ama kesinlikle mümkün değil, 50 liraya ulaşmasını umuyoruz” dedi.

“Balık diğer yiyeceklere göre biraz daha uygun.”

Hamsi fiyatının diğer gıdalara göre uygun olduğunu belirten Yıldız, “Vatandaşın talebi şu anda uygun. Şunu söyleyeyim tabii ki piyasa vatandaş için zor durumda. Balık biraz az. Diğer gıdalara göre daha uygun fiyatlı. Bu nedenle biraz talep görüyor. Bizim sezonumuza göre talep var. Vatandaşlar “Balığı özledi” dedi. – BÖLÜNMÜŞ

kinikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu