Haber

Başkan Sezer’e Deprem Bölgesinde Önemli Görev

Depremde ağır hasar gören Hatay’da Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca başkanlığında yapılan toplantıda; Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, kentin tüm mahallelerinde yürütülen vektörel ilaçlama, dezenfekte ve hijyen çalışmasına uyum görevlisi olarak atandı.

Depremin ardından çok sayıda iş makinesi ve işçi ile bölgeye giden Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Hatay Defne’de belediye işçileri ile birlikte çalışmalarına devam ediyor. Önder Sezar; Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca başkanlığında Hatay Bölge Koordinatörü Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın katılımıyla düzenlenen uyum toplantısında; Hatay ilinin tüm ilçelerinde ilaçlama, vektörel çaba, ilaçlama ve hijyen gibi konularda uyum görevlisi olarak atandı.

BAŞKAN SEZER YENİ GÖREVİNE HIZLA BAŞLIYOR

Toplantıda; Hatay’da salgın hastalıkların önlenmesi amacıyla; Önder Sezer, tüm ilçeler ile ilaçlama, ilaçlama vb. yollarla hijyenin sağlanmasına yardımcı olacak belediyeler arasındaki uyumu sağlamaya ve konuyla ilgili iş ve işlemleri yürütmeye yetkili kılındı. Görevlendirmenin ardından Lider Sezer, başta Defne İlçesi ve Antakya olmak üzere belediyelerle işbirliği içinde; Gerekli önlemlerin alınması için hızla çalışmalara başladı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

salpazarihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu