Haber

ANKARA-KILIÇDAROĞLU’DAN ‘ONON’ İLE PAYLAŞIM: 100 TL

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Soğan’ notuyla yaptığı paylaşımda gıda fiyatlarına dikkat çekerek, “Bakın ana gündemimiz bu. Çünkü biliyorlar ki ben gelince demokrasi gelir. para akacak yatırımlar akacak dövizler düşecek alım gücünüz artacak bolluk bolluk gelecek bu kadar basit bunların hepsi mutlaka olacak ah dursa bu soğan 100 lira benim cebimde El. Şimdi bile bu gencin kilosu 30 lira. Bu soğan, soğan, utanmıyorlar” dedi.

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Soğan’ notuyla konutunun mutfağından bir görüntü paylaştı. İktidarın suni bir gündem yaratmaya çalıştığını, vatandaşların asıl gündeminin gıda fiyatları olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Artık inandırıcı olmadıklarının gayet iyi farkındalar. Bu nedenle de korkunç bir iftira ve yalan propagandaya giriştiler. gerçeklerin üstünü örtmek için PKK iftiraları, seccadeler üzerinden dini tacizler, “Marteniçkayı ipe benzetmek gibi her türlü garip ve suni gündemlerle sizi ve sizleri kandırmaya çalışıyorlar. Kendi vatandaşlarına saygı duymadıklarına eminim. Çünkü söyleyecek başka şeyleri yok.”

‘KALIRSA BU ELİMDEKİ KURU SOĞAN 100 LİRA OLACAK’

Gıda fiyatlarındaki artışa tepki gösteren Kılıçdaroğlu, kendi iktidarlarında alım güçlerinin artacağını belirterek, “Bakın ana gündemimiz bu. Çünkü biliyorlar ki ben geldiğimde demokrasi gelecek, para akacak, yatırımlar gelecek. akacak döviz düşecek alım gücün artacak bolluk rahmete kavuşacak bu kadar kolay bu işlerin hepsi mutlaka olur ah dursa şu elimdeki soğan 100 lira olur şimdi bile bu paranın ağırlığı 30 lira.soğan bu soğan utanmazlar yiğit soğana ihtiyaçları var bu orta ne diyeyim terörün her türlüsü allah bin allah kahretsin arkamıza saklananlara din ve her türlü aldatmaca ve aldatmacaya bulaşın. işte bu kadar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu