Haber

Aksaray Valiliği ve İl Özel İdaresi Vatandaşlara Aşure Dağıttı

KEMAL ONUR ATALAY

Aksaray Valiliği ve İl Özel İdaresi, 15 Temmuz Aşure Günü nedeniyle Milli İrade Meydanı’nda vatandaşlara aşure dağıttı. Vali Hamza Aydoğdu etkinlik için personele teşekkür ederken, aşure dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Aksaray Valiliği ve İl Özel İdaresi Aşure Günü için etkinlik düzenledi. 15 Temmuz’da Milli İrade Meydanı’nda vatandaşlara aşure dağıtıldığı etkinliğe Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ve valilik bürokratları katıldı. Burada bir konuşma yapan Aydoğdu, şunları söyledi:

“BÖYLE GÜNLERİ ASLA UNUTMAMALIYIZ”

“Bugün biliyorsunuz aşurenin birinci ayı. Cuma gününden sonra Özel İdaremiz kazanlarla aşure yaptı ve biz de Aksaray Kaymakamlığı olarak meydanda vatandaşlarımıza dağıttık. Allah vatandaşlarımızdan razı olsun. çok hoştu.Böyle manevi günleri,keyifli günleri ya da tarihten tarihi kutluyoruz.Ders alacağımız günleri asla unutmamalıyız.Onun için milli günlerimizi,manevi günlerimizi,tarihten öğrendiğimiz günleri geleceğe aktarmamız gerekiyor. bugünden yarına tüm nesillerin Aşure Günü’nü tebrik ediyor, özel idaremize, çalışanlarımıza ve genel sekreterimize böylesine güzel bir etkinlik yaptıkları için çok teşekkür ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu