Haber

7’li koalisyon masasında Kılıçdaroğlu’na soğuk duş! Masa var, ortak yok…

Millet İttifakı’ndan dağılma işaretleri gelmeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan 5 puan kaybeden CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu süreci tedirgin izlerken, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu 16 Mayıs’ta milletvekilleriyle bir fotoğraf paylaştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 6 gün boyunca sessiz kalırken, Şırdancı’da CHP’den 3 milletvekili bulunan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal çıktı. Son olarak DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Anayasa değişikliği konusunda Cumhur İttifakı ile çalışabiliriz”Çıkışı şok etkisi yarattı.

Seçim yenilgisinin ardından cumhurbaşkanlarının yaptığı paylaşım ve açıklamalar, ittifaktaki kopukluğu bir kez daha gündeme getirdi.

14 Mayıs yenilgisinden sadece 2 gün sonra Twitter hesabından milletvekilleriyle fotoğraf paylaşan Davutoğlu, “İlk grup toplantımız”terimleri kullandı.

Davutoğlu, CHP seçmeninin büyük tepkisi üzerine paylaşımını silmek zorunda kaldı.

MOTİVASYONLARINI KAYBEDİYORLAR

Kılıçdaroğlu sayesinde 3 milletvekili çıkaran Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın önceki gün bir şırdancıda fotoğrafı çıktı.

Uysal’ın burada 3 yardımcısıyla kutlama yaptığı iddia edildi. Mağlubiyetin ardından 6 gün sessiz kalan Akşener de dikkatleri üzerine çekti.

Önceki gün zorla basın açıklaması yapan ve Kılıçdaroğlu’na takviye mesajı veren Akşener’in 6 günlük sessizliği, 2-6 Mart krizine ilişkin üstü kapalı mesaj olarak değerlendirildi.

BABACAN’IN “CUMHUR İTTİFAKI” ÇIKIŞI

7’li koalisyonda son sürpriz hamle Babacan’dan geldi.

Anayasa değişikliğine ilişkin Millet İttifakı adına çarpıcı sözler söyleyen Babacan, önceki gün katıldığı bir canlı yayında, “Cumhur İttifakı herhangi bir noktada anayasa değişikliğiyle ilgili derse, birlikte çalışalım, biz çalışmaya hazırız. Biz onlara birlikte çalışalım diyoruz.”sözleriyle yeni bir senaryo gündeme getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu